Art Passion
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Rpg forum ^^
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 O mică gustare

In jos 
5 participan?i
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
M. Julie

M. Julie


Mesaje : 119
Data de inscriere : 02/02/2010
Localizare : bolul cu înghețată

O mică gustare Empty
MesajSubiect: O mică gustare   O mică gustare Icon_minitimeMar Feb 02, 2010 2:12 pm

Intră în bucătărie în pași de dans, având pe urechi căștile și ascultând muzică la maxim. Se opri în dreptul frigiderului și deschizândul, își băgă capul înăuntru, căutând ceva de mâncare pe gustul ei.
Sus In jos
Cathy

Cathy


Mesaje : 165
Data de inscriere : 02/02/2010

O mică gustare Empty
MesajSubiect: Re: O mică gustare   O mică gustare Icon_minitimeMar Feb 02, 2010 2:15 pm

Statea pe pervezul ferestrei manacand budinca , rase slab vazand`o pe tanara .
Sus In jos
M. Julie

M. Julie


Mesaje : 119
Data de inscriere : 02/02/2010
Localizare : bolul cu înghețată

O mică gustare Empty
MesajSubiect: Re: O mică gustare   O mică gustare Icon_minitimeMar Feb 02, 2010 2:17 pm

Observă o prăjiturică cu multă frișcă într'un colț a frigiderului. Intinse mâna și o scose, așezând'o pe masă și scoțânduși căștile din urechi, căută din priviri o linguriță, încă neobservând'o pe tânără.
Sus In jos
Cathy

Cathy


Mesaje : 165
Data de inscriere : 02/02/2010

O mică gustare Empty
MesajSubiect: Re: O mică gustare   O mică gustare Icon_minitimeMar Feb 02, 2010 2:18 pm

Zambi apoi vru` sa faca primul pas :
-Buna ! murmura continuund sa ranjeasca
Sus In jos
M. Julie

M. Julie


Mesaje : 119
Data de inscriere : 02/02/2010
Localizare : bolul cu înghețată

O mică gustare Empty
MesajSubiect: Re: O mică gustare   O mică gustare Icon_minitimeMar Feb 02, 2010 2:22 pm

-Huh...? își întoarse capul spre locul d eunde auzi vocea, analizând'o din priviri pe fată.
-Hm... bună.
Sus In jos
Cathy

Cathy


Mesaje : 165
Data de inscriere : 02/02/2010

O mică gustare Empty
MesajSubiect: Re: O mică gustare   O mică gustare Icon_minitimeMar Feb 02, 2010 2:24 pm

Ranjetu` disparuse , neah` degeaba incerca sa fie fata dulce si prostuta , tot mai bine se simtea ca o tipa nepasatoare , lua din castron budinca ducand`o la gura , apoi privind pe geam .
Sus In jos
M. Julie

M. Julie


Mesaje : 119
Data de inscriere : 02/02/2010
Localizare : bolul cu înghețată

O mică gustare Empty
MesajSubiect: Re: O mică gustare   O mică gustare Icon_minitimeMar Feb 02, 2010 2:31 pm

"Ok... nu ești tocmai domnișoara prietenie" gândi toate acestea, dânduși ochii peste cap. Ducânduse langă un sertar și luând o linguriță.


Ultima editare efectuata de catre M. Julie in Mar Feb 02, 2010 2:33 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Cathy

Cathy


Mesaje : 165
Data de inscriere : 02/02/2010

O mică gustare Empty
MesajSubiect: Re: O mică gustare   O mică gustare Icon_minitimeMar Feb 02, 2010 2:32 pm

-Mda , si eu sunt Cathy . zise ea .
Sus In jos
M. Julie

M. Julie


Mesaje : 119
Data de inscriere : 02/02/2010
Localizare : bolul cu înghețată

O mică gustare Empty
MesajSubiect: Re: O mică gustare   O mică gustare Icon_minitimeMar Feb 02, 2010 2:33 pm

-Julie. replică simplu, fără a mai adăuga altceva și gustând din prăjitură.
Sus In jos
Cathy

Cathy


Mesaje : 165
Data de inscriere : 02/02/2010

O mică gustare Empty
MesajSubiect: Re: O mică gustare   O mică gustare Icon_minitimeMar Feb 02, 2010 2:35 pm

Se ridica de pe pervaz si puse castronul in ghiuveta .
"Ah` ce liniste ..."
Sus In jos
M. Julie

M. Julie


Mesaje : 119
Data de inscriere : 02/02/2010
Localizare : bolul cu înghețată

O mică gustare Empty
MesajSubiect: Re: O mică gustare   O mică gustare Icon_minitimeMar Feb 02, 2010 3:07 pm

Luă prăjitura d epe masă și se îndreptă spre ușă.
-Mi'a făcut plăcere, Cathz! exclamă, împiedicânduse la un momendat de pragul ușii și scăpând prăjitura.
-Poftim...? Asta nu se poate întâmpla, astăzi...
Sus In jos
Cathy

Cathy


Mesaje : 165
Data de inscriere : 02/02/2010

O mică gustare Empty
MesajSubiect: Re: O mică gustare   O mică gustare Icon_minitimeMar Feb 02, 2010 3:08 pm

Rase slab .
-Vrei sa te ajut ?
Sus In jos
M. Julie

M. Julie


Mesaje : 119
Data de inscriere : 02/02/2010
Localizare : bolul cu înghețată

O mică gustare Empty
MesajSubiect: Re: O mică gustare   O mică gustare Icon_minitimeMar Feb 02, 2010 3:12 pm

-Nu cred... adică, nu cred că mai e posibil, acum. mormăi, supărată.
-Unde se găsește un mop pe aici? se întrebă singură, căutând cu privirea în jurul ei.
Sus In jos
Alice.

Alice.


Mesaje : 57
Data de inscriere : 02/02/2010

O mică gustare Empty
MesajSubiect: Re: O mică gustare   O mică gustare Icon_minitimeMar Feb 02, 2010 3:27 pm

Iesi din camera ei, apoi se indrepta spre bucatarie.Cand se afla in pragu' usii, apoi vazu prajitura care se afla pe jos.
-Pffu...ce s-a intamplat aici?am intrebat razand
Sus In jos
M. Julie

M. Julie


Mesaje : 119
Data de inscriere : 02/02/2010
Localizare : bolul cu înghețată

O mică gustare Empty
MesajSubiect: Re: O mică gustare   O mică gustare Icon_minitimeMar Feb 02, 2010 3:38 pm

-Huh...? Um... m'a atacat un extraterestru în timp ce'mi păpam prăjitura, a vrut să mi'o ia din mână și eu trăgeam și el trăgea, și astfel a căzut, apoi extraterestrul a zburat pe fereatră xD ! replică rapid, ducânduși o mână la ceafă și zâmbind schițat de parcă nu era vina ei.
Sus In jos
Alice.

Alice.


Mesaje : 57
Data de inscriere : 02/02/2010

O mică gustare Empty
MesajSubiect: Re: O mică gustare   O mică gustare Icon_minitimeMar Feb 02, 2010 3:40 pm

Am coninuat sa rad.
-Pai vezi ca mopu' e pe aici.Apropo...eu sunt Alice, zic intinzand mana
Sus In jos
M. Julie

M. Julie


Mesaje : 119
Data de inscriere : 02/02/2010
Localizare : bolul cu înghețată

O mică gustare Empty
MesajSubiect: Re: O mică gustare   O mică gustare Icon_minitimeMar Feb 02, 2010 3:43 pm

O apucă ușor de mână, privirea fiindui îndreptată în spatele fetei.
-Iar eu Julie, încântată și... scuzați'mă, mă duc să caut mopul! exclamă, ieșind pe hol, observând mopul intr'un colț.
Sus In jos
Millie Waldorf

Millie Waldorf


Mesaje : 61
Data de inscriere : 02/02/2010
Localizare : Peste tot dar... nicăieri

O mică gustare Empty
MesajSubiect: Re: O mică gustare   O mică gustare Icon_minitimeMar Feb 02, 2010 3:44 pm

Îl ținea strâns la piept pe Muffin, grăbindu-se cu pași mici către bucătărie. Era moartă de foame. Trebuia să înfulece ceva imediat. Cu o față zămbitoare le întâlni pe fetele ce stăteau la ușă.
-Ăăăă... bună dimineața?
Sus In jos
M. Julie

M. Julie


Mesaje : 119
Data de inscriere : 02/02/2010
Localizare : bolul cu înghețată

O mică gustare Empty
MesajSubiect: Re: O mică gustare   O mică gustare Icon_minitimeMar Feb 02, 2010 3:47 pm

Luă mopul și se reîntoarse la "locul faptei". Se opri brusc, analizand'o pe tânără.
-Uhh... spune'mi că nu ești de la protecția extratereștri și vrei sa'mi dai amendă, el a început'o. replică prostește, prefăcânduse agitată
Sus In jos
Alice.

Alice.


Mesaje : 57
Data de inscriere : 02/02/2010

O mică gustare Empty
MesajSubiect: Re: O mică gustare   O mică gustare Icon_minitimeMar Feb 02, 2010 3:47 pm

-Buna dimineata.
Am pasit usor in bucatrie, fiind atenta sa nu calc in prajitura.M-am dus la frigider, apoi l-am deschis, cautand ceva de mancare.Intr-un sfarsit am gasit cate ceva pentru ami face un sandvis.L-am facut, apoi am luat putin in el.
Sus In jos
Millie Waldorf

Millie Waldorf


Mesaje : 61
Data de inscriere : 02/02/2010
Localizare : Peste tot dar... nicăieri

O mică gustare Empty
MesajSubiect: Re: O mică gustare   O mică gustare Icon_minitimeMar Feb 02, 2010 3:53 pm

-De ce aș fi eu de la Protecția Extratereștrilor? Nici măcar nu știu ce se întâmplă aici. Ridică curioasă din sprânceană. S-a întâmplat ceva?
Sus In jos
Maya

Maya


Mesaje : 86
Data de inscriere : 02/02/2010

O mică gustare Empty
MesajSubiect: Re: O mică gustare   O mică gustare Icon_minitimeMar Feb 02, 2010 3:55 pm

Am intrat in bucatarie plictisita gandindu-ma sa imi fac ceva de macare.
-Buna dimineata!am spus la toata lumea indreptandu-ma spre frigider.Mi-am luat o prajitura si mam asezat pe pervaz incepand sa o manc.
Sus In jos
M. Julie

M. Julie


Mesaje : 119
Data de inscriere : 02/02/2010
Localizare : bolul cu înghețată

O mică gustare Empty
MesajSubiect: Re: O mică gustare   O mică gustare Icon_minitimeMar Feb 02, 2010 3:58 pm

Oftă adânc, apoi dădu cu mopul repede peste prăjitura de jos. Îl rezemă de un perete, și se sprijini de tocul ușii.
-Buna dimineața și ție, Maya!
Sus In jos
Millie Waldorf

Millie Waldorf


Mesaje : 61
Data de inscriere : 02/02/2010
Localizare : Peste tot dar... nicăieri

O mică gustare Empty
MesajSubiect: Re: O mică gustare   O mică gustare Icon_minitimeMar Feb 02, 2010 4:00 pm

Dădu din umeri, fără motiv, poate.
-Apropo, sunt Millie.
Sus In jos
Cathy

Cathy


Mesaje : 165
Data de inscriere : 02/02/2010

O mică gustare Empty
MesajSubiect: Re: O mică gustare   O mică gustare Icon_minitimeMar Feb 02, 2010 4:22 pm

-Ah` da scuzati aeriana de moa .
-Sunt cathy ! murmura zambind privindu-le pe fete .
Sus In jos
Continut sponsorizat





O mică gustare Empty
MesajSubiect: Re: O mică gustare   O mică gustare Icon_minitime

Sus In jos
 
O mică gustare
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Art Passion :: Home :: Bucataria-
Mergi direct la: