Art Passion
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Rpg forum ^^
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 La pescuit....

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
Akihiko

Akihiko


Mesaje : 16
Data de inscriere : 02/02/2010

La pescuit.... Empty
MesajSubiect: La pescuit....   La pescuit.... Icon_minitimeMar Feb 02, 2010 11:19 pm

Era o zi calduroasa de vara , tocmai timp frumos pentru un pescuit.Statea pe malul lacului , de circa o jumatate de ora si inca nu prinsese nimic.Nu mai scosese undita de cateva minute asa ca o apuca si o trase rapid afara din apa.Prinse firul ca sa verifice momeala , care din pacate nu mai exista.
-Ce?Eh?Iar m-a pacalit huh?Iar a furat-o...si nu am sesizat..pff astia da hoti profesionisti...se bosumfla cateva momente apoi isi introdu-se degetele intr-o cutiuta unde avea ramele , gasi una prin pamantul usor umed , apoi o insera pe carlig si arunca din nou firul in apa.
Sus In jos
Ayame

Ayame


Mesaje : 69
Data de inscriere : 02/02/2010

La pescuit.... Empty
MesajSubiect: Re: La pescuit....   La pescuit.... Icon_minitimeMar Feb 02, 2010 11:29 pm

Ma plimbam pe langa lac cu catile de la mp4 in urechi ascultand muzica...am observat o persoana desi eram curioasa nu mam gandit sa deranjez mai ales cand am vazut ca pescuieste am luato incet sa nu ii speri pesti.
Sus In jos
Akihiko

Akihiko


Mesaje : 16
Data de inscriere : 02/02/2010

La pescuit.... Empty
MesajSubiect: Re: La pescuit....   La pescuit.... Icon_minitimeMar Feb 02, 2010 11:45 pm

Privi atent pluta , in speranta ca de data asta se concentreaza mai bine si il prinde in flagrant pe infractor."Pff poate prind si eu ceva ...inainte sa imi creasca barba alba si ma transform in Mos Craciun"gandi tanarul , apoi observa ca pluta incepuse sa se miste , asa ca atinse capatul unditei cu mana , fiind gata sa traga , insa se opri brusc"Ce?Acum mai imi da si alarme false?"
Sus In jos
Ayame

Ayame


Mesaje : 69
Data de inscriere : 02/02/2010

La pescuit.... Empty
MesajSubiect: Re: La pescuit....   La pescuit.... Icon_minitimeMar Feb 02, 2010 11:47 pm

Imi pun mana la gura si incep sa rad incet apoi soptesc...-Vad ca te pacalesc pestii...
Sus In jos
Akihiko

Akihiko


Mesaje : 16
Data de inscriere : 02/02/2010

La pescuit.... Empty
MesajSubiect: Re: La pescuit....   La pescuit.... Icon_minitimeMier Feb 03, 2010 12:37 am

Auzi sunete de pasi apropiindu-se apoi vocea ce perturba linistea , isi lua privirea de la undita cateva momente intorcandu-si capul curios spre fata , o analiza din cap pana in picioare , constatand intr-un final ca nu o mai vazuse vreodata.Cand isi redirectiona privirea spre pluta, observa ca undita cazuse in apa si era tarata de catre un peste probabil.Incepu apoi disperat sa fuga dupa ea pe malul lacului.
-Oi , oi , asteapta!!!Pff de a reusit sa o traga de pe mal , inseamna ca pestele asta merge la sala...
Sus In jos
Ayame

Ayame


Mesaje : 69
Data de inscriere : 02/02/2010

La pescuit.... Empty
MesajSubiect: Re: La pescuit....   La pescuit.... Icon_minitimeMier Feb 03, 2010 12:41 am

Am incepu sa rad si am relizat ca era vina mea asa k mam dezbracat ramanand doar in lenjerie intima si mam aruncat in apa stiam si eu sa inot sau asa credeam imi era cam scarba sa ma apropii de peste dar totusi am reusit sa ii iau undita baiatului.Iam aruncato pe mal in timp ce eu incercam sa scap de mirosul ingrozitor de peste.
Sus In jos
Akihiko

Akihiko


Mesaje : 16
Data de inscriere : 02/02/2010

La pescuit.... Empty
MesajSubiect: Re: La pescuit....   La pescuit.... Icon_minitimeMier Feb 03, 2010 12:57 am

Se opri brusc , cand o vazu pe fata ca se arunca"Pff incepusem sa cred ca face streptease" gandi el usor amuzat , apoi se deplasa spre locul unde ii arunca undita , verificand daca e intacta.
-Phiu...inca e vie...si wow a ramas si pestele in ea , yup e musculos , se vede ca merge regulat la sala.Ahm thank you...umm nu stiu cum te numesti..dadu din umeri.
Sus In jos
Ayame

Ayame


Mesaje : 69
Data de inscriere : 02/02/2010

La pescuit.... Empty
MesajSubiect: Re: La pescuit....   La pescuit.... Icon_minitimeMier Feb 03, 2010 12:59 am

-Ayame zic eu imbracanduma...Acum miros suuper urat incep eu sa ma plang copilareste...
Sus In jos
Akihiko

Akihiko


Mesaje : 16
Data de inscriere : 02/02/2010

La pescuit.... Empty
MesajSubiect: Re: La pescuit....   La pescuit.... Icon_minitimeMier Feb 03, 2010 1:02 am

-Uhm incantat domnisoara Ayame!replica zambind , apoi se prezenta deasemenea:Eu ma numesc Akihiko , mda mai pe scurt Aki...Yup miros de peste , pai ce sa faci?Riscul meseriei.Se holba in continuare al peste , atingandu-i coada caci inca era viu si o misca , de fapt incerca sa scape."Hm asta merge fript.."
Sus In jos
Ayame

Ayame


Mesaje : 69
Data de inscriere : 02/02/2010

La pescuit.... Empty
MesajSubiect: Re: La pescuit....   La pescuit.... Icon_minitimeMier Feb 03, 2010 1:07 am

-Riscul meseriei!!!zic eu nervoasa.....Par eu a fi pescara sau pescar sau cum naibi se numai asta?Bine e vina mea ca te-am bagt in seama as nu iti pierdeai undita si eu nu saream in apa asat rece si nu miroseam asa zic planganduma copilareste
Sus In jos
Akihiko

Akihiko


Mesaje : 16
Data de inscriere : 02/02/2010

La pescuit.... Empty
MesajSubiect: Re: La pescuit....   La pescuit.... Icon_minitimeMier Feb 03, 2010 1:22 am

-Eh nu era nevoie sa sari dupa ea daca urasti atat de mult pestele , puteam face si eu o baita...Si uhm dupa un dus iti trece mirosul..
Lua pestele si undita , intorcandu-se la locul unde avea asezata patura , apoi scotoci printr-un rucsac imens"Pff trebuie sa fie pe aici pe undeva..."
Sus In jos
Misaki~

Misaki~


Mesaje : 13
Data de inscriere : 02/02/2010

La pescuit.... Empty
MesajSubiect: Re: La pescuit....   La pescuit.... Icon_minitimeMier Feb 03, 2010 1:47 am

Se plimba pe marginea lacului, neputând să nu audă zgomotele provenite de la cei doi.
"Aw, atât de multă agitație, cine a murit?" gândi, apropiindu-se cu pași mărunți de locul cu pricina, neștiind dacă să intervină între cei doi sau nu, privindu-i pe rând.
Sus In jos
Akihiko

Akihiko


Mesaje : 16
Data de inscriere : 02/02/2010

La pescuit.... Empty
MesajSubiect: Re: La pescuit....   La pescuit.... Icon_minitimeMier Feb 03, 2010 2:12 am

Reusi pana la urma sa gaseasca cutitul , bricheta si gratarul.Taie pestele si il curata , apoi stranse cateva lemne de prin jur , puse si cativa carbuni , ehe lua si din aia mai mereu dupa el , asa pentru orice eventualitate , si se mai mira lumea ce baga in rucsacul ala gigantic.Folosi bricheta si aprinse focul , cand ramase doar jaragai , puse gratarul peste el si pestele deaasupra"Yummy fripturica..."
Sus In jos
Misaki~

Misaki~


Mesaje : 13
Data de inscriere : 02/02/2010

La pescuit.... Empty
MesajSubiect: Re: La pescuit....   La pescuit.... Icon_minitimeMier Feb 03, 2010 12:28 pm

"Eh? Ce face?" gândi, pufnind scurt în râs. După câteva clipe, se apropie încet de el, privind spre grătar.
-Pește, șopti, amintindu-și că mai era încă o persoană lângă. Ah, heya.
Sus In jos
Akihiko

Akihiko


Mesaje : 16
Data de inscriere : 02/02/2010

La pescuit.... Empty
MesajSubiect: Re: La pescuit....   La pescuit.... Icon_minitimeMier Feb 03, 2010 12:48 pm

-Ah salut?replica tanarul , apoi isi intoarse privirea in spate de unde provenise o alta voce feminina pe care nu o cunoastea.O analiza pe fata din cap pana in picioare , apoi se reintoarse la gratarul sau , ridicand putin pestele sa vada cam cat de facut era."Hai,fripturico!Hai , fripturico!Hai odata , ca mi-e foame!"protesta in gand nerabdator.
Sus In jos
Continut sponsorizat





La pescuit.... Empty
MesajSubiect: Re: La pescuit....   La pescuit.... Icon_minitime

Sus In jos
 
La pescuit....
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Art Passion :: Outside the City :: Lacul-
Mergi direct la: